Нутритивни вредности во 100 грама 
Калории
Протеини
Масти
Јаглехидрати
Шеќер
Природни влакна
Вода
Натриум
Калиум
Калциум
Железо
Магнезиум
Фосфор
Витамин

 

 
ПотеклоМодификацииПакување
100 % природноБез ГМОЌесичка / Тегличка
Лукот е одличен зачин за многу јадења - супи, додатоци на база на ориз и тестенини, домашни колбаси, кисела и солени зеленчуци. Подеднакво е добар и свеж и сушен. Благодарение на второто, можете да го воодушевите вашето домаќинство со зачинети јадења во текот на целата година.

Достапен во: Тинекс, Рамстор, Жито маркет, Стокомак, Веро, Пакет.мк, Маркет Зур, Кипер, Кам, Гранап, Гиго Трејд, Омер Компани, Дил Маркетс, Атва Маркет, Балкопром, Футура, Дисконт М, Рисал.