Нутритивни вредности во 100 грама 
Калории
Протеини
Јаглехидрати
- од кои шеќери
Вода
Природни влакна
Сува материја
Натриум
Калиум
Калциум
Железо
Магнезиум
Фосфор
Манган
Селен 
Витамин  
ПотеклоМодификацииПакување
100 % природноБез ГМОКесичка / Тегличка
Ѓумбирот зазема специјално место во многу кујни поради специфичната арома и остриот, пикантно лут вкус кој го издвојува од останатите зачини, но исто така и заради неговите лековити својства. Илјадници години тој се користел како зачин и лек, па до денес луѓето го користат неговото моќно дејство.

Достапен во: Тинекс, Рамстор, Жито маркет, Стокомак, Веро, Пакет.мк, Маркет Зур, Кипер, Кам, Гранап, Гиго Трејд, Омер Компани, Дил Маркетс, Атва Маркет, Балкопром, Футура, Дисконт М, Рисал.