Нутритивни вредности во 100 грама 

Калории
Масти
Јаглехидрати
 од кои:
- шеќери

Протеини
Сол (натриум)
Вода
Витамин Ц
Калиум
 


     
 
ПотеклоМодификацииПакување
100 % ОрганскиБез ГМОЌесичка/Тегличка
Бибер е еден од најпопуларните зачини во светот, но освен што во прилог на јадењата додава специфична арома, овој зачин, исто така, има многу поволни здравствени својства.

Достапен во: Тинекс, Рамстор, Жито маркет, Стокомак, Веро, Пакет.мк, Маркет Зур, Кипер, Кам, Гранап, Гиго Трејд, Омер Компани, Дил Маркетс, Атва Маркет, Балкопром, Футура, Дисконт М, Рисал.