ПотеклоМодификацииПакување
100 % ПриродноБез ГМОЌесичка
Сончогледот содржи витамини Б1, Б3, Е и бета каротин, како и минералите магнезиум, бакар, цинк, селен, манган, калциум, фосфор, натриум, калиум и железо. Освен за грицкање можат да бидат додаток на вашите омилени житарки, јогурт или туна салата или пилешко. Печени и мелени овие семенки од сончоглед се одличен вкусен додаток и во разни чорби и сосови.

Достапен во: Тинекс, Рамстор, Жито маркет, Стокомак, Веро, Пакет.мк, Маркет Зур, Кипер, Кам, Гранап, Гиго Трејд, Омер Компани, Дил Маркетс, Атва Маркет, Балкопром, Футура, Дисконт М, Рисал.