ПотеклоМодификацииПакување
100 % ПриродноБез ГМОЌесичка
Чиа семе Salvia hispanica е познато како семе на иднината поради многуте здравствени придобивки. Чиа семето има висока концентрација на омега 3 како и бигато е со влакна, антиоксиданси, калциум и протеини. Чиата содржи повеќе протеини и аминокиселини од останатата зрнеста храна како и голем удел на влкна кои го намалуваат холестеролот, помагаат при дигестија и ве држат сити поголеми временски периоди. Исто така е добар извор и на железо, витамин А, Б3 и магнезиум.

Достапен во: Тинекс, Рамстор, Жито маркет, Стокомак, Веро, Пакет.мк, Маркет Зур, Кипер, Кам, Гранап, Гиго Трејд, Омер Компани, Дил Маркетс, Атва Маркет, Балкопром, Футура, Дисконт М, Рисал.