Tаратур салата мезе и оброк

Топлите денови се совршени за ова мезе! Ние ја испробавме оваа таратур салата со друштвото и ви гарантираме дека од сите доби чиста 10-ка! Одлично се вклопи како предјадење, а ако некогаш имате желба за полесна вечера, свежа и полна со зеленчук и хранливи материи, топло препорачуваме да ја испробате во оброк варијанта.


За подготовката ни беа доволни 15 минути, од почеток, па до сервирањето на трпезата. Радоста во очите на пријателите беше голема, па знаеме дека ако и вие ја споделите со своите или со најмилите од семејството, воодушевувањето нема да изостане. Еве како ја направивме.

Состојки:

Прочитајте повќе на следниот линк:
Таратур салата мезе и оброк
www.sezahrana.mk
 

Поврзани блог статии