3 ВИДА НА ЧИА ПОЈАДОК - ПОСЕН И МРСЕН

Рецепт за чиа пудинзи во кои се користат две фиксни состојки и останати додатоци. Исто така може да се подготват како посна или мрсна варијанта.

Прочитај повеќе

7 придобивки од лешниците

Лешниците може да го подобрат здравјето на една личност. Прочитајте ги седумте придобивки од путерот од лешник.

Прочитај повеќе

Tаратур салата мезе и оброк

Топлите денови се совршени за ова мезе! Ние ја испробавме оваа таратур салата со друштвото и ви гарантираме дека од сите доби чиста 10-ка!

Прочитај повеќе