Нутритивни вредности во 100 грама 
Калории
Протеини
Јаглехидрати
Масти
Натриум
Калиум
Калциум
Магнезиум
Селен
Фосфор
Железо
Тиамин
Ниацин
Рибофлавин
Витамин
 276 kcal
 22,42 гр
 51,66 гр
   4,43 гр
   452 мг
 3805 мг
1,468 мг
   249 мг
  29,3 мг
   351 мг
97,86 мг
0,172 мг
7,929 мг
1,230 мг
А, Ц
ПотеклоМодификацииПакување
100 % органскиБез ГМОЌесичка / Тегличка
Магдонос, Petroselinum crispum, потекнува од Медитеранските држави. Ливчињата од магдонос ги употребувале старите Грци и Римјани за зачинување и гарнирање на храната. Комбинираните ливчиња кои се длабоко зелени , нежни и набарани се равиваат во китка и се употребуваат свежи или суви, а благо ароматичниот вкус е особено популарен во риба, меса, супи,сосови и салати.  

Достапен во: Тинекс, Рамстор, Жито маркет, Стокомак, Веро, Пакет.мк, Маркет Зур, Кипер, Кам, Гранап, Гиго Трејд, Омер Компани, Дил Маркетс, Атва Маркет, Балкопром, Футура, Дисконт М, Рисал.