ПотеклоМодификацииПакување
100 % ПриродноБез ГМОЌесичка
Лененото семе е супер храна. Лененото семе изобилува со омега-3, лигнани (моќни фитонутриенти) и растителни влакна. Наједноставно е да додадете 1 лажичка во житарките за појадок или 1 лажица ленено семе со вода, јогурт или кисело млеко. Семето може да се додава во салати, во сосови, и сите нешта кои се печат како лебови, колачи и слично.

Достапен во: Тинекс, Рамстор, Жито маркет, Стокомак, Веро, Пакет.мк, Маркет Зур, Кипер, Кам, Гранап, Гиго Трејд, Омер Компани, Дил Маркетс, Атва Маркет, Балкопром, Футура, Дисконт М, Рисал.