Чај од нане (Mentha piperita) - лековито растение со пријатен вкус и мирис. Чајот од нане се употребува за лекување на настинка, смирување на воспаленија и при дигестивни проблеми.

Достапен во: Тинекс, Рамстор, Жито маркет, Стокомак, Веро, Пакет.мк, Маркет Зур, Кипер, Кам, Гранап, Гиго Трејд, Омер Компани, Дил Маркетс, Атва Маркет, Балкопром, Футура, Дисконт М, Рисал.